Proč je to výhodné a jak to probíhá?

Již v mateřských školách a na prvním stupni základních škol je potřeba zapálit jiskřičku touhy po poznání jednoduchých fyzikálních jevů, ukázat dětem jednoduchou formou krásu přírodních věd. V průběhu našich prezentací zapojíme děti do těchto pokusů formou soutěží, některé z nich si pak vyzkouší všichni žáci. V neposlední řadě je tady naše malá dílnička, ve které si žáci zhotoví svoji netradiční "vědeckou" hračku.

Výhody pro učitele:

Nemusíte za námi nikam jezdit a ztrácet čas v dopravním prostředku, utrácet finance za jízdné.

Celé hodiny jsou zpracovány nejen didakticky, nýbrž jsou i zcela materiálně zabezpečeny.

Všechny pokusy jsou bezpečné a vhodné pro malé školáky, větší školáky samozřejmě nevyjímaje.

Jak je můj program koncipován:

Předváděčka – jedná se o motivační složku programu, ve které vzbuzujeme zájem (velmi oblíbená část – děti by nejraději viděly tyto pokusy několikrát a my se jim nedivíme, neboť např. sloní zubní pastu taky rádi vyrábíme).

Dovádíme a soutěžíme - děti se v praxi seznamují se základními fyzikálními jevy a to formou soutěžní (kdo nakape na kovovou minci více kapiček - krásná ukázka povrchového napětí v praxi - dovídáme se něco o fyzikálních zákonech a ani trošku to nebolí).

Vyrábíme si – svou vlastní (jednoduchou) fyzikální hračku, kterou si odnášíme domů, abychom se mohli doma pochlubit a předvést experiment. Kromě toho děti připomenou svým rodičům kdysi nabyté znalosti.

©  2013 Created by IvKo